Ολοκληρώθηκε, την Τρίτη 17 Φεβρουαρίου 2015, ο κύκλος των πέντε συναντήσεων της ενδοσχολικής επιμόρφωσης που διοργανώνει το 5ο Δημοτικό Σχολείο Νάουσας, με επιμορφωτή τον κ. Τσουλή Μιλτιάδη. Οι εκπαιδευτικοί του σχολείου συναντώνται στο χώρο του σχολείου, μία φορά την εβδομάδα, απογευματινές ώρες και επιμορφώνονται σε θέματα Καινοτόμων Τεχνολογιών και τον τρόπο που αυτές είναι θα μπορούσαν να αξιοποιηθούν στην εκπαιδευτική πράξη. Η επιμόρφωση θα ολοκληρωθεί με άλλες δύο συναντήσεις και επιμορφωτές την κα Κουγιουμτζόγλου Μάρθα, εκπαιδευτικό Αγγλικής Γλώσσας του σχολείου μας και τον κ. Σταγιόπουλο Πέτρο, σχολικό μας σύμβουλο. Ευχαριστούμε όλους τους επιμορφωτές που, ύστερα από πρόσκλησή μας, δέχτηκαν να διαθέσουν τον πολύτιμο χρόνο τους, χωρίς καμιά ανταμοιβή και να μας επιμορφώσουν σε ενδιαφέροντα θέματα.

ΕΝΔΟΣΧΟΛΙΚΗ ΕΠΙΜΟΡΦΩΣΗ-Επίδειξη εκπαιδευτικών περιβαλλόντων