Στις 21-1-2015, οι Γ΄& Δ΄τάξεις του σχολείου μας, επισκέφτηκαν τον πολυχώρο πολιτισμού «ΕΡΙΑ» του Δήμου, για να παρακολουθήσουν την συγκλονιστική ιστορία της κωφάλαλης και τυφλής Αμερικανίδας συγγραφέως Έλεν Κέλερ και της δασκάλας της Αν Σάλιβαν με τίτλο «Μια φλόγα στο σκοτάδι», στο πλαίσιο της ευαισθητοποίησης των μαθητών σχετικά με το θέμα της κωφότητας και της τυφλότητας.

Την εκδήλωση επιμελήθηκε ο δάσκαλος της Ε1 τάξης του 1ου ΔΣ Νάουσας κ. Ιωσήφ Χατζηιωάννου και περιελάμβανε ένα βιωματικό – θεατρικό παιχνίδι, με τη συμμετοχή όλων των μαθητών του σχολείου, που μας δίδαξε πόσο σημαντικές είναι οι αισθήσεις για τον άνθρωπο και πόση δύναμη ψυχής κρύβει ο καθένας μέσα του. Ακολούθησε προβολή ταινίας κινουμένων σχεδίων με θέμα τη ζωή της Έλεν Κέλερ.

SAMSUNG TECHWIN DIGIMAX-230 SAMSUNG TECHWIN DIGIMAX-230

SAMSUNG TECHWIN DIGIMAX-230

ΕΚΔΗΛΩΣΗ “ΜΙΑ ΦΛΟΓΑ ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ”