Την 6η και την 8η θέση κατέκτησαν οι δύο ομάδες του σχολείου μας, ανάμεσα σε 19 Δημοτικά Σχολεία, που συμμετείχαν στο 10ο Ομαδικό Σχολικό Πρωτάθλημα Σκακιού της Ένωσης Σκακιστικών Σωματείων Κεντροδυτικής Μακεδονίας. Ισοψήφισε με το 1ο ΔΣ Βερμίου, που κατέλαβε την 5η θέση.

Το τουρνουά πραγματοποιήθηκε την Κυριακή, 5 Φεβρουαρίου 2017, στην Πτολεμαΐδα, ενώ καλύτερος σκακιστής της διοργάνωσης αναδείχτηκε ο μαθητής της Δ΄ τάξης του σχολείου μας, Καραμίχος Μιχάλης. Επίσης, την 12η θέση ανάμεσα σε 82 αθλητές/τριες που συμμετείχαν κατέλαβε ο μαθητής της Στ΄ τάξης του σχολείου μας Πουλτσίδης Ιωάννης.

Οι μαθητές και μαθήτριες που συμμετείχαν ήταν:

Α Ομάδα

1. Καραμίχος Μιχαήλ

2. Μπιτέρνας Ιωάννης

3. Πουλτσίδης Ιωάννης

4. Τσαρνούχα Αντωνία

5. Μπιτέρνας Πέτρος

Β Ομάδα

1. Τέμμας Χρήστος

2. Πέιος Χρήστος

3. Κοτζιάμπαση Ελισάβετ

4. Τζουβάρα Θεοδώρα

5. Δίμπαλα Ελένη

Συγχαρητήρια στα παιδιά για την επιτυχία τους.

Ευχαριστούμε τον Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων του σχολείου μας για την στήριξή του, τους γονείς των αθλητών/τριών μας, για την υπομονή και την ανταπόκρισή τους και τους προπονητές κ. Μπίτζιο Βαγγέλη και κ. Σωτήρη Φιλίππου, για τη βοήθειά τους.

Διάκριση του σχολείου μας στο 10ο Ομαδικό Σχολικό Πρωτάθλημα Σκακιού Κεντροδυτικής Μακεδονίας