Το σχολείο μας συμμετείχε στις εκδηλώσεις του 1ου Διεθνούς Φεστιβάλ Τέχνης στη Νάουσα, που διοργάνωσε η ΕΝΩΣΗ ΤΕΧΝΩΝ ΕΛΛΑΔΟΣ (Greek Art Union), με τη συμμετοχή γονέων, εκπαιδευτικών και μαθητών στην τελετή τοποθέτησης κομματιού υφάσματος με το λογότυπο του σχολείου μας στο περίφημο “Πάπλωμα Ειρήνης” (ΓΙΟΡΓΚΑΝΙ), μαζί με το Δήμο Νάουσας, την Εύξεινο Λέσχη Νάουσας και την Ένωση Τεχνών Ελλάδος. Το κομμάτι με το λογότυπο του σχολείου μας παρέδωσε ο μαθητής της ΣΤ΄ τάξης Μπέρσος Ζαφείρης, ενώ την εκδήλωση επένδυσε μουσικά ο μαθητής της Ε΄ τάξης Πουλτσίδης Ιωάννης και μαθητές του Ωδείου “Αριστοτέλης”.

Το ?πάπλωμα Ειρήνης?, ξεκίνησε από το Αδραμύττιο της Μικράς Ασίας και ταξιδεύει σε διάφορες πόλεις του κόσμου, ως μια συμβολική κίνηση ειρήνης και φιλίας των λαών. Εμπνεύστρια του είναι η pachwork artist Beriye Basak.

ΔΕΙΤΕ ΤΙ ΕΓΡΑΨΕ Ο ΤΥΠΟΣ

TO ΛΟΓΟΤΥΠΟ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΜΑΣ ΣΤΟ “ΠΑΠΛΩΜΑ ΤΗΣ ΕΙΡΗΝΗΣ”