Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες, σας προσκαλούμε, τη Δευτέρα 3 Οκτωβρίου 2016, στο χώρο του σχολείου μας, για να γιορτάσουμε όλοι/ες μαζί την 3η Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού, με θέμα: “Νιώσε τη χαρά της άθλησης, χωρίς το άγχος της νίκης και το φόβο της αποτυχίας: Αθλητισμός – Δικαίωμα για όλους”.

Στο πλαίσιο του της παραπάνω Πανελλήνιας Ημέρας, θα πραγματοποιηθούν αθλητικές και κινητικές δραστηριότητες στην αυλή του σχολείου μας, από τον Γυμναστή κ. Μάινο Κων/νο, ενημέρωση για το άθλημα της ποδηλατοδρομίας και της πεζοπορίας από τον αθλητή κ. Καισαρίδη Γεώργιο, θα προβληθούν video και θα λάβουν χώρα διαδραστικές συζητήσεις σχετικά με το παραπάνω θέμα, στις αίθουσες του σχολείου, από τους εκπαιδευτικούς των τάξεων και, τέλος, οι μαθητές και οι μαθήτριες θα έχουν την ευκαιρία να δημιουργήσουν εικαστικά έργα, με τη βοήθεια της ζωγράφου κας Μαρίας Λουμπουρδή – Καλπαξίδου.

ΕΟΡΤΑΣΜΟΣ 3ης ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑΣ ΗΜΕΡΑΣ ΣΧΟΛΙΚΟΥ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΥ